T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
YOZGAT / YERKÖY - Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Mrt

Okulumuz Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak öğrencilerimizin ders saatleri dışında boş vakitlerini değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kütüphanemizi kullanıma açarak ders dışındaki vakitlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlanmaktayız. 

Mrt

Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okulumuzda her ay bir hatim okunmaktadır. Öğrencilerimizin düzenli Kur´an-ı Kerim okumasını, şehitlerimizin aziz hatıralarının yad edilmesini, öğrencilerimizde milli manevi değerlere sahip çıkma ve birlik beraberlik duygusu oluşturulmasını sağlamaktayız. Tüm öğrencilerimiz bu sayade düzenli olarak Kur´an-ı Kerim okumakta ve Kur´an-ı Kerim kıraatlarını iyileştirmektedir.

Mrt

Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okulumuz öğrencilerinin hazırladığı ´´18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI´´ konferans salonunda tüm öğrencilerimize sunulmuştur. Tüm Şehitlerimize Allah´tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Mrt

Okulumuz Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla okulumuz meslek dersleri öğretmeni Yaşar ÖZCAN öğrencilerimizi cuma namazı hutbesine ve namaz kıldırmaya hazırlamaktadır.

Mrt

Okulumuz Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak cuma gününe sabah namazı buluşmamızla başlıyoruz. Okulumuz öğrencilerinin katılımıyla yapılan bu güzel ve etkili program her hafta cuma sabahı yapılmaktadır. 

Mrt

Okulumuz Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Sosyal Sorumluluk Projesi olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Yozgat Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü öğrencilerini de kapsayan ‘SEVGİYİ YAYALIM’’ Projesi devam etmektedir. Yozgat’taki Çocuk Evleri Sitesinden gelen öğrencilerimizle birlikte bizim de öğrencilerimizin katılımıyla oluşan bir gurubu İlçemiz Çakırhacılı Köyüne götürdük. Öğrencilerimizin birbirleriyle kaynaşması, doğal ortam olan köyü ve köy yaşantısını görmesi, aile ortamını ve bu sıcacık ortamda kendilerine değer verildiğini hissetmeleri amacıyla yapılan bu etkinlik hem okulumuz öğrencileri hem de Sevgi Evi sitesi öğrencileri tarafından olumlu karşılanmıştır. 

Mrt

Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okulumuz Edebiyat Öğretmeni Resul TARHAN tarafından´´12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ´´ ile ilgili program hazırlanmıştır. Bu program okulumuz konferans salonunda tüm öğrencilerimize sunulmuştur. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Mrt

Okulumuz Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimizi okulumuz meslek dersleri öğretmeni Yaşar ÖZCAN cuma namazı hutbesine, kaamet getirmeye ve namaz kıldırmaya hazırlamaktadır. Öğrencilerimiz bu hafta cuma namazını İlçemiz Merkez Çarşı Camii´nde ve Tatbikat Camii´nde kıldırmışlardır.

Mrt

Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak ´´Beslenme Dostu Okul Projesi´´ kapsamında  öğrencilerimiz okul panosu düzenlediler. Sağlıklı bir gelecek ve hijyen konusunda bilinçlendirme panosu hazırlayan öğrencilerimize teşekkür ederiz.Çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Mrt

Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak öğrenci ailelerimize ziyaretlerimiz devam etmektedir. 

Mrt

Okulumuz Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin pansiyonunda kalan tüm öğrencilerimize Rehber Öğretmenimiz Lüfi ÇALIŞKAN tarafından ´BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ´ verilmiştir. 

Mrt

Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak devam ettirdiğmiz ´30 HATİM 30 ŞEHİT PROJESİ´ kapsamında yapmış olduğumuz şehitlerimize hatim hediyesi için bu hafta  Şehidimiz ´´Mehmet Ali ATİK ve Necati YALÇIN´´nın kabrindeydik.

Mrt

Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okulumuz öğrencileri tarafından Şehidimiz MEHMET ALİ ATİK için Ofis Cami´nde mevlid okundu. Peygamber Efendimiz, ´Şehitlik makamı Peygamberlikten sonraki en büyük makamdır´ buyuruyor.Tüm Şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyoruz.

Mrt

Okulumuz Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimizi okulumuz meslek dersleri öğretmeni Yaşar ÖZCAN cuma namazı hutbesine, kaamet getirmeye ve namaz kıldırmaya hazırlamaktadır. Öğrencilerimiz bu hafta cuma namazını İlçemiz Ofis Cami´nde kıldırmışlardır.

Şbt

Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak Okulumuz Müdür Yardımcısı Harun ERDOĞAN ve Meslek Dersleri Öğretmeni Merve Nur ÇAKICI öğrencilerimizle birlikte Yerköy Devlet Hastanesi’nde yatmakta olan hastalara manevi destekte bulunmak amacıyla her ay düzenli olarak ziyarette bulunmaktadırlar. Hastaların memnuniyetlerini belirttiği ziyaret, öğrencilerimiz ve hastalarımız tarafından oldukça verimli geçmiştir.